NOC ŻYWYCH BĘBNÓW...

NOC ŻYWYCH BĘBNÓW 2018 koncert/concert: 16 czerwca/june Klub Wytwórnia, Łódź warsztaty/workshops: 16-17 czerwca/june City Bum...

Czytaj więcej...

NOWE BĘBNY DJEMBE...

Już lada chwila zawitają do nas nowe wymarzone bębny djembe z Gwinei! Instrumenty prezentujące najwyższą światową klasę - najlepsze bębny do...

Czytaj więcej...

Subskrybuj nasz Newsletter

* wymagane

Zobacz poprzednie kampanie.

Centrum Rytmu City Bum Bum

ul. Sienkiewicza 61 a, Łódź

tel: 504 151 670

NOC ŻYWYCH BĘBNÓW 2018!!!!!

NOC ŻYWYCH BĘBNÓW 2018

koncert/concert: 16 czerwca/june Klub Wytwórnia, Łódź
w
arsztaty/workshops: 16-17 czerwca/june City Bum Bum, Project Salsa

Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/451338001983162/

Wystąpią: Harouna Dembele (Burkina Faso), Sellou Blagone (Wybrzeże Kości Słoniowej) i po raz pierwszy w Polsce: Melissa Hie (Burkina Faso, Francja), Ophelia Hie (Burkina Faso/Francja), Sophie Sabar (Holandia)

oraz CBB Ensemble ft. Viktor Toth (Polska/Senegal/Irlandia/Węgry), CocoDjembe/Nandaloo (Polska), Afrikos Bugnai (Litwa)

Z wielką radością zapraszamy Was na największy tegoroczny festiwal afro w Polsce: Noc Żywych Bębnów – na 15-lecie City Bum Bum!!!

Po ubiegłorocznej Nocy Żywych Bębnów, w czasie której doszło do historycznego występu Famoudou Konate, najstarszego żyjącego mistrza djembe, w tym roku pragniemy zaprezentować mistrzów i mistrzynie tzw. drugiej i trzeciej generacji wirtuozów muzyki afrykańskiej; nie jest też przypadkiem, że szczególny akcent przypadnie w udziale kobiecej sile i energii.

Po raz pierwszy w historii festiwalu wystąpi znany już polskiej publiczności wielki mistrz bębnów z Burkina Faso, Harouna Dembele, nazywany przez wielu współczesnym “królem djembe”. Urodzony w kulturalnej stolicy Bobo Djoulaso w rodzinie griotów, artysta od najmłodszych lat inicjowany był w grę na tradycyjnych instrumentach kultury Mandinka i kształtowany na strażnika artystycznego dziedzictwa Afryki Zachodniej. W 1994 r. został pierwszym solistą legendarnej formacji "Yelemba d'Abidjan" z Wybrzeża Kości Słoniowej. Po rozwiązaniu grupy w 2004 r. stworzył własny zespół: "Troupe Parissi", do którego zaprasza utalentowanych artystów z Burkina Faso i z Wybrzeża Kości Słoniowej. Od tego czasu, jako niekwestionowany mistrz djembe, występuje i naucza na całym świecie. Harouna Dembele to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i rozchwytywanych djembefola na świecie.

Tym, kim dla bębnów afrykańskich jest Dembele, tym dla współczesnego tańca afro pozostaje inny znamienity gość tegorocznego festiwalu, Sellou Nadege Blagone. Artystka od wczesnych lat inicjowana w tradycyjną kulturę Wybrzeża Kości Słoniowej dołączyła w młodym wieku do Narodowego Baletu Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie stała się pierwszą tancerką występującą w legendarnych maskach Zaouli i Flali, aby wkrótce pełnić również funkcję asystentki pierwszego cheoreografa zespołu. Po przyjeździe do Europy Sellou Blagone miała okazję współpracować na scenie z takimi tuzami sceny afro, jak Papa Wemba czy Salif Keita i szybko wzbogaciła swój warsztat o nowe inspiracje, takie jak: taniec współczesny, afro-jazz, hip-hop i wiele innych elementów. Sellou jest obecnie jedną z najciekawszych tancerek nurtu afro, o czym świadczą zaproszenia na warsztaty, jakie spływają do niej z całego świata: od Japonii po Amerykę Południową. W jej warsztatach tanecznych grają zawsze wielcy mistrzowie djembe.

Równie ekscytująco i wspaniale przedstawia się pierwszy w Polsce występ prawdziwego objawienia, jakim są dwie artystki młodszego pokolenia, której już zostały okrzyknięte przez wielkich afrykańskich muzyków mianem przyszłości kultury. Mowa o siostrach: Melissie i Ophelii Hie, które pochodzą z muzyczno-tanecznej rodziny z Burkina Faso, choć urodziły się w Bordeaux we Francji. Melissa Hie – wirtuozka djembe i fenomenalna tancerka w jednej osobie oraz Ophelia Hie – wirtuozka pentatonicznego balafonu i bębnów basowych dundun są pięknym przykładem tego, w jaki sposób młodzi ludzie afrykańskiej diaspory mogą kultywować swoje dziedzictwo integrując się z innymi kulturami. Założony przez siostry zespół Benkadi Quartet łączy tradycyjną muzykę Burkina Faso z elementami hip-hop'u, jazzu czy drum'n'bass.

Innym arcyciekawym gościem Nocy Żywych Bębnów 2018 będzie pochodząca z Holandii Sophie Sabar, tancerka i antropolożka, która poświęciła swoje życie tradycyjnemu senegalskiemu tańcowi sabar wywodzącego się z grupy etnicznej Wolof i stała się bodaj jedyną białą kobietą na świecie traktowaną jako mistrzyni tej artystycznej formy. Wykorzystując swoje wykształcenie i olbrzymie doświadczenie Sophie jest zarazem unikatową nauczycielką tańca sabar i potrafi w przystępny dla ludzi z Europy sposób wyjaśnić niuanse tej zachwycającej i złożonej sztuki.

W czasie tegorocznej Nocy Żywych Bębnów przedstawimy też wykonawców polskiej i zagranicznej sceny afro: i tak w czasie sobotniego galowego koncertu zaprezentują się grupy CocoDjembe i Nandaloo z Trójmiasta, a piątkowy koncert w klubie “Żarty Żartami”, będący rozgrzewką przed sobotnim finałem otworzy litewska grupa Afrikos Bugnai.

Jak co roku gospodarzem imprezy będzie flagowy zespół City Bum Bum - CBB Ensemble (Polska/Senegal/Irlandia/Węgry) z gościnnym udziałem wybitnego saksofonisty, Viktora Totha oraz innych zaproszonych artystów!!!

Informacje i zapisy na warsztaty: cbbensemble@gmail.com lub 504 151 670;

NOWE BĘBNY DJEMBE W CITY BUM BUM!

Już lada chwila zawitają do nas nowe wymarzone bębny djembe z Gwinei! Instrumenty prezentujące najwyższą światową klasę - najlepsze bębny dostępne w Polsce - zobaczyć i kupić można w studio City Bum Bum. Ilość bębnów ograniczona: kto pierwszy, ten szczęśliwy!!! Zachęcamy do śledzenia profilu facebook City Bum Bum smiley

CITY BUM BUM NA BIEGU PIOTRKOWSKĄ 26 MAJA!!

W sobotę 26 maja zapraszamy do udziału w kolejnym mariażu lekkoatletyczno-muzycznym!  City Bum Bum wraz z sensacyjnym zagranicznym gościem zagra aż w czterech punktach wzdłuż trasy Biegu Piotrkowską! Zapowiada się piękny wieczór pełen niesamowitych dźwięków! Będzie gorąco, szykujcie nogi, szykujcie ręce!!!

 

CBB ENSEMBLE NA ŻYWO W RADIU ŁÓDŹ 19 MAJA

Już w najbliższą sobotę 19 maja o godz. 20 CBB Ensemble wystąpi na żywo w studio Radia Łódź w ramach Nocy Muzeów!!! Naszym gościem specjalnym tego wieczoru będzie utytułowany jazzowy trębacz, Piotr Damasiewicz. Ilość miejsc na widowni jest bardzo ograniczona, w celu rezerwacji wejściówki na koncert należy przesłać e-mail na adres koncert@radiolodz.pl. Zapraszamy serdecznie!!!

UDERZ W RAKA Z CITY BUM BUM!

City Bum Bum wspiera Fundację Dla Dzieci Z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" - przekaż 1% podatku - i uderz z nami w raka!!!

WARSZTATY AFRO W CITY BUM BUM!

Po dwóch cudownych miesiącach spędzonych w Senegalu wróciliśmy do Polski i miło nam poinformować o powrocie do cyklicznych warsztatów afro w City Bum Bum – w każdą środę i w czwartek.
Zapraszamy Was do udziału w podróży do autentycznych źródeł muzyki, tańca i kultury Afryki Zachodniej. Zajęcia otwarte są na wszystkich: niezależnie od wieku, zarówno dla pań, jak i dla panów!

AFRO OD PODSTAW:
Dla wszystkich osób bez wcześniejszego doświadczenia w tańcu, zajęcia na poziomie podstawowym będą idealnym wyborem. Warsztaty odbywają się w każdą środę w godzinach 19.15-20.30 – zajęcia rozpoczną się, jak tylko zbierze się grupa chętnych osób. Zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z nami w celu zarezerwowania miejsca w grupie!

AFRO POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY:
Warsztaty afro na poziome średniozaawansowanym odbywać się będą jak do tej pory w czwartki w godzinach 18.15-19.30. Grupa czwartkowa nie jest przeznaczona dla osób początkujących!

AFRO DLA PANÓW! - zauważyliśmy rosnące zainteresowanie tańcem afro wśród mężczyzn: zarówno młodszych, jak i starszych. Czy chcielibyście dołączyć do specjalnej grupy afro w City Bum Bum dedykowanej dla panów? Dajcie nam znać pisząc na adres e-mail, który znajdziecie poniżej.

Zapisy i info:
norahmcg@gmail.com lub https://www.facebook.com/City-Bum-Bum-Afro-Dance-1424144131159027/

 

GRUPA POCZĄTKUJĄCA W CITY BUM BUM!

Z przyjemnością informujemy o terminie gupy początkującej zajęć Djembe w City Bum Bum: w poniedziałki w godz. 16.30-18.30. W każdej chwili można dołączyć do grupy - to najlepsza decyzja na zbliżającą się wiosnę!! smiley

LEPSZA STRONA INTEGRACJI!!!

www.lepszastronaintegracji.pl
 
 
Autorski warsztat Wojtka Pęczka to unikatowe połącznie treningów z zakresu zarządzania/leadership, coachingu, integracji, motywacji, inspiracji i wyznaczania celów w jednym – to wszystko w rytmie afrykańskich bębnów i w niespotykanym przekazie pedagogicznym – od 15 lat wzbogacamy i inspirujemy świat biznesu podczas szkoleń, treningów, integracji;
Czas na zespół! Czas na radość!!!